ГЕОГРАФІЯ
БІОСФЕРА

ПУСТЕЛІ

Пустелі — великі території в тропічних, субтропічних і помірних ши­ротах з надто сухим континентальним кліматом і вельми рідкою і бідною рослинністю, яка покриває менше половини поверхні. Опадів випадає мало (не більше за 150— 175 мм на рік). У пустелях короткі вологі періоди чергуються з тривалими засухами. Багаторічним злакам тут, як правило, не вистачає води, і в рослинному покриві домінують чагарники і однолі­тники. Проте багаторічні злаки можуть утворювати суцільний килим на окремих ділянках, але в більшості випадків грунт у пустелях погано збе­рігає вологу й ужитися на ньому здатні тільки види, що швидко розвива­ють довге стержневе коріння. Трав у пустелі більше, ніж чагарників. Це головним чином дрібні рослини, що встигли повністю пройти життєвий цикл за короткий вологий сезон і що переживають посуху в формі насін­ня. Для американських пустель характерні кактуси — своєрідні безлисті сукуленти, відсутні в корінній рослинності Старого Світу.

Ландшафт пустель варіює від майже голих пісків, наприклад, у Са­харі або на Аравійському п-ові, до ділянок з досить густим рослинним покривом з деревовидних кактусів і різноманітних чагарників, як на пів­дні Арізони. Для деяких тропічних пустель характерні непрохідні колючочагарникові фітоценози. Якщо вистачає води, Грунти пустель досить родючі (у т. зв. оазисах). Тільки тут ростуть фінікові пальми, а на зрошу­ваних землях у цій природній зоні розводять бавовну, маслини, цитрусові і багато інших культур. У світі нараховується 5 головних опустелених регіонів: південний захід США і сусідня частина Мексики; територія, що охоплює західне узбережжя Перу, північ Чилі і велику частину Арге­нтини на сході від Анд; південний захід Африки; центральна частина Австралії і широка смуга, що тягнеться через північ Африки на схід до Монголії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.