ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЧНА ОБОЛОНКА І ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ

КРУГООБІГ РЕЧОВИН І ЕНЕРГІЇ

Кругообіг речовин і енергії на Землі — безперервні процеси перетво­рення і переміщення речовин і енергії в природі, які мають більш-менш циклічний характер. Загальний кругообіг речовин складається з окремих процесів (кругообіг води, газів, хімічних елементів), які не є повніс­тю оборотними, оскільки відбувається розсіювання речовин, зміна їх складу і т. п. З появою життя на Землі величезну роль у кругообігу речо­вин відіграють живі організми (кругообіг кисню, вуглеводу, водню, каль­цію та інших біогенних елементів). Глобальний вплив на кругообіг речо­вин має діяльність людини, внаслідок якої виникають нові і змінюються існуючі шляхи міграції речовин, з'являються нові речовини і т. п. Ґрунто­вне вивчення перетворень речовини та енергії в природі й урахування наслідків, пов'язаних з впливом на ці процеси діяльності людини, — необхідні умови збереження навколишнього середовища.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.