ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЧНА ОБОЛОНКА І ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ

ВИСОТНА ПОЯСНІСТЬ (ЗОНАЛЬНІСТЬ)

Висотна поясність (вертикальна зональність) — закономірна зміна природних комплексів, пов'язана зі зміною висоти над рівнем моря, ха­рактерна для гірської місцевості. Супроводжується змінами геоморфо­логічних, гідрологічних, ґрунтоутворюючих процесів, складу рослинного і тваринного світу. Багато особливостей висотної поясності визначають­ся експозицією схилів, їхнім розташуванням щодо пануючої повітряної маси і віддаленістю від океанів. Число поясів здебільшого зростає у ви­соких горах і з наближенням до екватора.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.