ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЧНА ОБОЛОНКА І ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ

ЕКОСИСТЕМА

Екосистема — одне з ключових понять сучасної біології. Так назива­ють цілісний природний комплекс, утворений живими організмами і неживим середовищем їх заселення (грунтом, водою, кліматом). Екоси­стемою є і озеро, і океан, і тайга, і навіть невеликий акваріум (штучна екосистема). Усі рослини, що входять в екосистему, називаються фіто­ценозом, усі тварини — зооценозом. Разом тварини, рослини, гриби і мікроорганізми екосистеми утворюють біоценоз. Живі організми в еко­системі обмінюються речовиною і енергією. Між ними виникають жи­вильні ланцюги (ланцюги живлення) — тобто взаємовідносини «їжа-споживач». Отримана енергія переходить від рослин до рослиноїдних тва­рин, а від них —до м'ясоїдних тварин. Таким чином, у поживному сере­довищі виникає декілька ланок, або рівнів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.