ГЕОГРАФІЯ
ЛЮДСТВО НА ЗЕМЛІ

ВЕЛИКІ РАСИ

Існує чимало різних класифікацій людських рас. Найчастіше ви­діляють три основні, або великі, раси: європеоїдна (євразійська, кавказоїдна), монголоїдна (азіатсько-американська) і екваторіальна (негро-австралоїдна). Європеоїдна раса характеризується світлою шкірою (з варіаціями від дуже світлої, головним чином у Північній Європі, до смуглої і навіть коричневої), м'яким прямим або хвилястим волоссям, горизонтальним розрізом очей, помірно або сильно розвиненим воло­сяним покривом на обличчі і грудях у чоловіків, помітно виступаючим носом, прямим або дещо похилим лобом. У представників монголоїд­ної раси колір шкіри варіюється від смуглого до світлого (переважно у північноазіатських груп), волосся, як правило, темне, часто жорстке і пряме, ніс зазвичай невеликий, очні щілини мають косий розріз, значно розвинені складки верхніх повік і, крім того, є складка (епіка­нтус), що прикриває внутрішній кут ока; волосяний покрив не дуже розвинений. Екваторіальна раса відрізняється темною пігментацією шкіри, волосся і очей, кучерявим або широкохвилястим (австралійці) волоссям; ніс переважно широкий, нижня частина обличчя виступає уперед.Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.