ГЕОГРАФІЯ
ЛЮДСТВО НА ЗЕМЛІ

РАСИ І ЕТНОС

Великі людські раси займають значні території, що охоплюють на­роди, які розрізнюються за рівнем економічного розвитку, культурою, мовою. Немає чітко визначених понять «раса» і «етнос» (народ, нація, національність). У той же час є приклади антропологічних типів (малі, а іноді і великі раси), які відповідають одному або кільком близьким етносам, наприклад лапаноїдна раса і саами. Проте набагато частіше спостерігається зворотне: один антропологічний тип широко предста­влений серед багатьох етносів, як, наприклад, у корінному населенні Америки або у народів Північної Європи. Взагалі усі великі народи, як правило, неоднорідні в антропологічному відношенні. Немає та­кож збігу між расами і мовними групами — останні виникали пізні­ше, ніж раси. Так, серед тюркомовних народів є представники як європеоїдів (азербайджанці), так і монголоїдів (якути). Термін «раси» непридатний до мовних сімей — наприклад, треба говорити не про «слов'янську расу», а про групу споріднених народів, які розмовля­ють слов'янськими мовами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.