ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ОКЕАНОЛОГІЯ (ОКЕАНОГРАФІЯ)

Океанологія (океанографія) — наука про природні процеси в Сві­товому океані. Розглядає Світовий океан одночасно як частину гідро­сфери і як цілісний планетарний природний об'єкт, який взаємодіє з атмосферою, літосферою, материковим стоком і де в складному взає­мозв'язку протікають фізичні, хімічні, геологічні і біологічні процеси. Океанологія — комплексна наука. Основні проблеми: фізики океану — з'ясування закономірностей взаємодії океану і атмосфери (вклю­чає гідротермодинаміку, акустику і оптику океану, дослідження його радіоактивності і електромагнітного поля); хімії океану — виявлення закономірностей обміну і трансформації хімічних речовин в океані і формування його хімічного балансу; біології океану — з'ясування за­кономірностей формування і оцінка біомаси і річної продуктивності найважливіших видів організмів і управління біологічною продуктив­ністю океану; геології океану — виявлення закономірностей геологі­чних процесів на дні та під дном океану і формування родовищ кори­сних копалин. З 1970-х pp. велика увага приділяється екології океану. Головні практичні цілі океанології: забезпечення безпеки і підвищен­ня ефективності надводного і підводного мореплавства, використан­ня біологічних, мінеральних і енергетичних ресурсів вод і дна океану, удосконалення методів прогнозу погоди.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.