ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ТИХИЙ ОКЕАН. ОКЕАНІЯ

РАЙОНУВАННЯ ТИХОГО ОКЕАНУ

Тихий океан, як правило, поділяють на дві області — Північну і Пів­денну, що межують на екваторі. Деякі фахівці вважають, що краще про­вести межу по осі екваторіальної протитечії, тобто приблизно по 5° пн.ш.

Раніше акваторію Тихого океану поділяли на три частини: північну, центральну і південну, межами між якими служили Північний і Півден­ний тропіки. Окремі райони океану, розташовані між островами або ви­ступами суходолу, мають свої назви. До найбільш великих акваторій Ти­хоокеанського басейну відносяться Берингове море на півночі; затока Аляска на північному сході; затоки Каліфорнійська і Теуантепек на схо­ді, біля берегів Мексики; затока Фонсека біля берегів Сальвадору, Гон­дурасу і Нікарагуа і трохи південніше — Панамська затока. Біля західно­го узбережжя Південної Америки є усього декілька невеликих заток, наприклад, Гуаякіль поблизу берегів Еквадору.

У західній і південно-західній частинах Тихого океану численні ве­ликі острови відділяють від основних акваторій безліч міжостровних мо­рів, таких як Тасманове море на південному сході від Австралії і Корало­ве море біля її північно-східного узбережжя; Арафурське море і затока Карпентарія на півночі від Австралії; море Банда на півночі від о. Тимор; море Флорес північніше однойменного острова; Яванське море на пів­ночі від о. Ява; Сіамська затока між півостровами Малакка і Індокитай; затока Бакбо (Тонкінська) біля берегів В'єтнаму і Китаю; Макасарська протока між островами Калімантан і Сулавесі; моря Молуккське і Сулавесі відповідно на сході і півночі від о. Сулавесі; нарешті, Філіппінське море на сході від Філіппінських о-вів.

Особливим районом на південному заході північної половини Тихого океану є море Сулу в межах південно-західної частини Філіппінського архіпелагу, де також є безліч невеликих заток, бухт і напівзамкнутих морів (наприклад, моря Сибуян, Мінданао, Вісаян, бухта Маніла, зато­ки Ламон і Лейте). Біля східного берега Китаю розташовані Східно-Китайське і Жовте моря; останнє утворює на півночі дві затоки: Бохайвань і Західно-Корейську. Японські о-ви відділені від п-ова Корея Корейсь­кою протокою. У цій же північно-західній частині Тихого океану є ще кілька морів: Внутрішнє Японське море серед південних Японських о-вів; Японське море на заході від них; північніше знаходиться Охотське море, що сполучається з Японським морем Татарською протокою. Ще далі на північ, безпосередньо на півдні від п-ова Чукотка, знаходиться Анадирська затока.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.