ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ТИХИЙ ОКЕАН. ОКЕАНІЯ

ТЕЧІЇ, ПРИПЛИВИ, ЦУНАМІ

До основних течій у північній частині Тихого океану відносяться тепла течія Куросіо, або Японська, яка переходить у Північно-Тихоокеанську (ці течії відіграють у Тихому океані таку ж роль, як і систе­ма Гольфстриму і Північно-Атлантичної течії в Атлантичному океані); холодна Каліфорнійська течія; Північна Пасатна (Екваторіальна) те­чія і холодна Камчатська (Курильська) течія. У південній частині оке­ану виділяються теплі течії Східно-Австралійська і Південна Пасатна (Екваторіальна); холодні течії Західних Вітрів і Перуанська. У Північ­ній півкулі ці основні системи течій рухаються за годинниковою стрі­лкою, а в Південному — проти неї. Загалом припливи у Тихому океані невисокі; виключення складає затока Кука на Алясці, що славиться дуже великим підйомом води під час припливів і поступається в цьо­му відношенні тільки затоці Фанді на північному заході Атлантичного океану. Коли на морському дні відбуваються землетруси або великі зсуви, виникають хвилі — цунамі. Ці хвилі долають величезні відста­ні, іноді понад 16 тис. км.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.