ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ТИХИЙ ОКЕАН. ОКЕАНІЯ

БЕРИНГОВЕ МОРЕ

Берингове море — напівзамкнуте море на півночі Тихого океану, відділено від нього Алеутськими і Командорськими о-вами. Площа 2315 тис. км2. Найбільша глибина 5500 м (за іншими даними — 4097 м), на півночі менше за 200 м. Берегова лінія сильно порізана; вона утво­рює безліч заток, бухт, півостровів, мисів і проток. Великі затоки: Анадирська і Олюторська (біля узбережжя Російської Федерації), Нортон, Брістольський (Аляска, США). Великі острови: Карагінський, Св. Лаврентія, Св. Матвея, Нельсон, Нунівак, Св. Павла, Св. Георгія, Прибилова. Впадають pp. Юкон, Кускоквім, Анадир. Солоність 30—33. Море майже повністю знаходиться в субарктичній кліматичній зоні. Більшу частину року значна площа водної поверхні буває покрита льо­дом. Протягом зими уся північна частина Берингового моря заповню­ється важкими, торосистими льодами товщиною до 6—10 м. Розвинені рибальство (лососеві, тріскові, камбалові, оселедець, сайра, окунь, мойва), промисел морських котиків, тюленів. Риби Берингового моря представлені понад 400 видами, з яких бл. 35 відносяться до важливих промислових. На берегах і островах є пташині базари. Порти: Прови­діння (Російська Федерація), Ном (США). Море було названо на честь мореплавця В. Беринга.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.