ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ТИХИЙ ОКЕАН. ОКЕАНІЯ

ЯПОНСЬКЕ МОРЕ

Японське море — окраїнне океанічне море, лежить між материком Азія, п-вом Корея, о. Сахалін і Японськими о-вами, що відділяють його від океану і двох сусідніх морів. Відноситься до найбільш великих і гли­боких морів світу. Його площа дорівнює 1062 тис. км2, найбільша глиби­на — 3699 м. Великих островів немає, берегова лінія порівняно слабо порізана. До великих заток відносяться Де-Кастрі, Радянська Гавань, Володимира, Ольги, Петра Великого, Посьєт, Корейська, Ісикарі, Тояма і Вакаса. Японське море цілком лежить у зоні мусонного клімату помірних широт. Протягом холодного сезону (з жовтня до березня) над морем проносяться континентальні циклони. Вони спричинюють сильні шторми, часом і урагани. У вересні над морем проносяться тропічні ци­клони — тайфуни, хвилі досягають висоти 10—12 м. У Японському морі нараховується 615 видів риби, до основних промислових відносяться са­рдина, анчоус, скумбрія, ставрида, камбала, оселедець, минтай.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.