ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ТИХИЙ ОКЕАН. ОКЕАНІЯ

ЖОВТЕ МОРЕ

Жовте море (кит. Хуанхай) — напівзамкнуте окраїнне море Тихого океану біля східних берегів Азії. Площа 416 тис. км2. Максимальна гли­бина 106 м. Великі затоки: Бохайвань, Ляодунська і Західно-Корейська. Впадають річки: Хуанхе, Хайхе, Ляохе і Ялуцзян. Клімат помірний, му­сонний, з чітко вираженими сезонами року. У літній сезон (з червня до вересня) над морем часто проносяться циклони помірних широт, а також тропічні тайфуни. Жовте море має велике рибопромислове (тріска, осе­ледець, морський лящ, сардина, скумбрія, макрель, малий жовтий горбиль) і транспортне значення. Головні порти: в Китаї — Циндао, Яньтай, Тяньцзінь, Люйшунь (Порт-Артур), Далянь, у Республіці Корея — Інчхон (Чемульпо).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.