ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН

ПАНАМСЬКИЙ КАНАЛ

Панамський канал — прокладений через Панамський перешийок в його найбільш низькій частині, на території Панами; з'єднує Тихий оке­ан (поблизу міст Бальбоа і Панама) з Атлантичним океаном (поблизу міст Крістобаль і Колон). У середині XIX ст. Великобританія і США спе­речалися за право спорудження каналу. Франція, скориставшись цими протиріччями, почала будівництво (1879), але у зв'язку з крахом францу­зької компанії право на спорудження Панамського каналу в 1901 р. (за англо-американським договором) перейшло до США. Перше судно прой­шло в 1914 р. Офіційне відкриття відбулося у 1920 р. Довжина 81,6 км (у т. ч. 65,2 км по суходолу і 16,4км по дну бухти Лімон Карибського моря і Панамської затоки), гарантійна глибина на шлюзах 12,5 м, ширина 150-305 м; 12 шлюзів. Щорічно через Панамський канал проходить понад 14 тис. суден; об'єм перевезень — понад 150 млн т.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.