ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН

ЯМАЙКА

Ямайка — острів і держава у Вест-Індії, омивається Карибським морем. Площа 11,5 тис. км2. Населення 2,6 млн людей (2000), у т. ч. 80 % Ямайці. Столиця — Кінгстон. Південний берег Ямайки має зручні гавані, що в ми­нулому служили притулком для піратів. Північний берег острова скелястий, у центральній його частині тягнеться вузька смуга пляжів—так звана Ямай­ська Рив'єра. Велика частина території — вапнякове плато. На сході остро­ва підносяться гори Блю-Маунтінс («блакитні гори») — до 2256 м. Нерідкі землетруси (катастрофічні в 1692 р. і 1907 p.). Термальні сірчасті и радіоакти­вні джерела. Бл. 11 % території тропічні ліси, на півдні — савани. Назва Ямайка походить від перекручуваного індіанського слова «хаймака» або «хамайка» («острів джерел»). Найбільша річка острова — Блек-Рівер (дов­жина бл. 100 км). Клімат тропічний, пасатний. Часто бувають урагани. Віч­нозелені тропічні ліси, на заході і півдні — савани. Фауністичний резерват Хелтшир-Хілс, 2 морських парки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.