ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН

ФОЛКЛЕНДСЬКІ ОСТРОВИ

Фолклендські острови (Мальвінські острови) — острови на південно­му заході Атлантичного океану. Володіння Великобританії. Площа 12,2 тис. км2. Населення 2 тис. людей (1992). Висота до 706 м. Адмініст­ративний центр і єдине місто — Порт-Стенлі (Пуерто-Архентино). Ост­рови відкриті англійським мореплавцем і корсаром Дж. Девісом у 1592 p.; колонізація з 1764 р. У 20-ті pp. XIX ст. острови перейшли під контроль Аргентини. У 1833 р. архіпелагом заволоділи англійці. Аргентина не ви­знає британського суверенітету над островами і вважає їх складовою частиною своєї території. У збройному конфлікті з Аргентиною у 1982 р. Великобританія відновила статус островів. Поверхня островів горбиста, висотою до 700 м, береги сильно порізані. Близькість до Антарктиди і вплив океану визначають помірно холодний і вологий клімат. Зимові те­мператури не опускаються нижче за —8 °С, літні не перевищують 24 °С. Протягом року панують сильні вітри і переважає похмура погода. Суво­рість природи посилюється відсутністю деревної рослинності. Велика частина території покрита злаковими лугами і торфовими болотами. Роз­винене вівчарство. На островах багато птахів (63 види, в тому числі 5 видів пінгвінів). Прибережні води багаті океанічною рибою, планктоном і морськими ссавцями. Серед природних багатств можна назвати покла­ди торфу і відкриті у кінці XX ст. запаси нафти і газу, головним чином у Магеллановому басейні.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.