ГЕОГРАФІЯ
ЗЕМЛЯ В КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІ

РОЗМІРИ І БУДОВА СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ

Розміри Сонячної системи визначаються відстанню від Сонця до найдальшої від нього планети — Плутона (бл. 40 а. о.; 1 астрономічна одини­ця = 149,6 млн км). Однак сфера, у межах якої можливий стійкий рух небесних тіл навколо Сонця, займає набагато більшу частину простору, який тягнеться на відстань бл. 230 000 а. о. й стикується зі сферами впливу найближчих до Сонця зірок. Великі планети, які рухаються на­вколо Сонця, утворюють плоску підсистему і поділяються на дві окремі групи. До першої з них, внутрішньої (або земної), належать Меркурій, Венера, Земля і Марс. До зовнішньої групи, яку складають планети- гіганти, відносяться Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун. Дев'яту планету, Плутон, зазвичай розглядають окремо, оскільки за своїми фізичними характеристиками вона помітно відрізняється від планет зовнішньої гру­пи. У центральному тілі системи — Сонці — зосереджено 99,866 % усієї її

маси (якщо не враховувати космічний пил, що знаходиться у межах Сонячної системи; його загальна маса приблизно дорівнює масі Сонця). Сонце на 76 % складається з Гідрогену; Гелію приблизно в 3,4 рази мен­ше, а на частку всіх інших елементів припадає бл. 0,75 % усієї маси. Схожий хімічний склад мають і планети-гіганти. Планети земної групи за хімічним складом, мабуть, близькі до Землі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.