ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН

ЧЕРВОНЕ МОРЕ

Червоне море — міжматерикове море Індійського океану, між Африкою і Аравійським п-овом. Сполучається на півдні Баб-ель-Мандебською про­токою з Аденською затокою і Аравійським морем, на півночі — Суецьким каналом із Середземним морем. Площа 460 тис. км2. Глибина до 3039 м. Одне з найтепліших (до 32 °С) і найсолоніших (38—42‰) морів. Береги переважно рівні, піщані, місцями скелясті, з бідною рослинністю. У прибе­режній зоні багато невеликих островів і коралових рифів. Штормова діяль­ність у морі розвинена слабо. Розташування Червоного моря в зоні континен­тального тропічного клімату визначає вельми високу температуру повітря та її велику сезонну мінливість. Атмосферних опадів випадає надто мало. Ри­бальство, видобуток перлів і коралів. У водах Червоного моря водиться по­над 400 видів риб, однак промислове значення мають тільки 10—15 видів: сардина, анчоус, ставрида, індійська скумбрія, саурида, кам'яний окунь.

Головні порти: Суец, Порт-Судан, Джидца, Массауа, Ходейда.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.