ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН

ПЕРСЬКА ЗАТОКА

Перська затока — затока на північному заході Індійського океану, біля берегів Азії. На сході через Ормузьку протоку і Оманську затоку сполучається з Аравійським морем. Площа 240 тис. км2. Глибина до 115 м. Впадає р. Шатт-ель-Араб. Біля берегів багато островів. На шельфі Пер­ської затоки — значні родовища нафти. Розвинені рибальство, видобу­ток перлів.

Основні порти: Фао, Басра (Ірак), Абадан, Бендер-Хомейні (Іран), Ель-Кувейт (Кувейт), Таннура (Саудівська Аравія), Манама (Бахрейн), Умм-Саїд (Катар). Внаслідок війни в Перській затоці (січень-лютий 1991 р.) екології затоки було завдано великої шкоди.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.