ГЕОГРАФІЯ
ЗЕМЛЯ В КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІ

РУХ ТІЛ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ

Усі планети Сонячної системи, крім того, що вони, підкоряючись тяжінню Сонця, обертаються навколо нього, мають ще й власне обер­тання. Обертається навколо своєї осі і Сонце, хоч і не як єдине жорстке ціле. Як показують вимірювання, засновані на ефекті Доплера, швидко­сті обертання різних ділянок сонячної поверхні дещо різняться. На ши­роті 16° період повного обертання становить 25,38 земних діб. Напрям обертання Сонця збігається з напрямом обертання навколо нього планет та їхніх супутників і з напрямом власного обертання планет навколо сво­їх осей (за винятком Венери, Урана і ряду супутників).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.