ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН

ШРІ-ЛАНКА (ЦЕЙЛОН)

Шрі-Ланка — острів і держава в Південній Азії, біля південного краю п-ова Індостан. Площа — 65,6 тис. км2. Понад 80 % території — низовинні рівнини; в південній і центральній частинах острова — сту­пінчасте нагір'я (висота до 2524 м, г. Підурутадагала). Клімат субек­ваторіальний і екваторіальний мусонний, на півдні екваторіальний. Температури на рівнинах 26—30 °С протягом усього року. Опадів 1000—2000 мм, місцями до 5000 мм на рік. Вологі тропічні ліси (44 % всієї країни), на плоскогір'ях — трав'янисті пустки. Національні па­рки: Вілпатту, Яла (Рухуну), Гал-Оя. Поблизу Канді — великий ботані­чний сад.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.