ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН

КОМОРСЬКІ ОСТРОВИ

Архіпелаг і держава в західній частині Індійського океану. Острів Маоре (Майотта) має статус «заморської території» Франції. Площа ост­ровів — 2,2 тис. км2. Населення — 581 тис. жителів (2000); головним чином представники народу анталоатра. Столиця — Мороні. Коморські острови — федерація з трьох островів: Нгазіджа (Комор), Нджуані (Анжуан) і Мвалі (Мохелі). Острови гористі (висота до 2560 м, діючий вул­кан Картала на о. Комор), оточені кораловими рифами. Клімат тропіч­ний, середньомісячні температури 23—28 °С (в горах бл. 18 °С). Опадів — від 1100 до 3000 мм на рік. Постійних річок немає, в кратерах згаслих вулканів є прісноводні озера. Навітряні схили вулканічних масивів у вер­хніх частинах покриті густими тропічними лісами, в нижніх частинах схилів і на низовинах — савани, чагарники. Острови входять до Мадага­скарської фауністичної області. Характерні ендемічні лемури, щетинис­ті їжаки — тенреки, вівери.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.