ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ІНДІЙСЬКИЙ ОКЕАН

РЕЮНЬЙОН

Реюньйон — вулканічний острів в Індійському океані, в групі Маскаренських о-вів. Заморський департамент Франції (з 1946). Площа остро­ва становить 2,5 тис. км2. Населення — 631 тис. людей (1993), головним чином креоли. Висота до 3069 м (згаслий вулкан Пітон-де-Неж). На пів­денному сході знаходиться головна природна пам'ятка — діючий вулкан Фурнез (2631 м). Клімат тропічний, пасатний. Савани і тропічні ліси. Відкритий португальцями у XVI ст. У XVII ст. став французьким воло­дінням. До 1793 р. (фактично до 1848 р.) називався о. Бурбон. З XVIII ст. на Реюньйоні розвивалося плантаційне господарство (цукрова тростина, кава, ваніль) з використанням до середини XIX ст. праці рабів. Адмініс­тративний центр — Сен-Дені. Головний морський порт — Ле-Пор. Температура повітря залежить не тільки від сезону, але і від висоти місцево­сті: на узбережжі 21—31 °С, а вище — від 12 до 25 °С. Значних збитків острову завдають ураганні вітри і зливи. Тут немає великих лісових ма­сивів, але острів потопає в зелені. Особливо живописним є східне узбе­режжя: кокосова та інші види пальм, евкаліпти, а також дерева екзоти­чних порід (хлібне, тамаринд, індійський фінік), квітучі чагарники. Ве­ликих тварин, утому числі хижаків, на острові немає. Винищені величе­зні черепахи і рідкісний птах додо. Збереглися оригінальні птах фаетон і птах кардинал. У прибережних водах багато риби. Є і незвичайні пікорогова, риба-папуга та інші.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.