ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

РЕЛЬЄФ ДНА

У структурному відношенні в Північному Льодовитому океані можна виділити глибоку центральну улоговину, оточену окраїнними мо­рями: Норвезьким, Гренландським, Лінкольна, Чукотським, Східно­сибірським, Лаптєвих, Карським, Баренцевим і Білим. Море Бофорта являє собою частину ложа океану. За розмірами Північний Льодо­витий океан найменший у світі: його площа становить 14,75 млн км2. Майже половина цієї площі припадає на шельф, який у Північному Льодовитому океані досягає максимальної ширини і місцями в росій­ській Арктиці простягається на 1300 км від берега. Шельф біля півні­чних берегів європейської частини Росії відрізняється виключно ве­ликою глибиною і порізаністю. Центральну частину океану займає глибоководна улоговина овальної форми (завширшки бл. 1130 км і завдовжки 2250 км). Її розділяє на дві частини хребет Ломоносова, відкритий радянською полярною експедицією у 1948 р. Цей хребет простягається від о. Елсмір, що знаходиться біля берегів Канади, до Новосибірських о-вів. Між хребтом Ломоносова і Євразійським ше­льфом знаходиться абісальна улоговина глибиною 4000—4600 м. З ін­шого боку хребта розташована інша улоговина глибиною бл. 3400 м. Найбільша глибина Північного Льодовитого океану (5527 м) зафіксо­вана в Гренландському морі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.