ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

ТЕМПЕРАТУРА ВОДИ

Завдяки своєму географічному положенню Північний Льодови­тий океан отримує набагато менше сонячній енергії, ніж інші океани, розташовані в більш низьких широтах. Як наслідок цього температу­ра його поверхневих вод є настільки низькою, що, за винятком райо­нів біля берегів Норвегії і Мурманського узбережжя, океан протягом року майже повністю скутий льодом. Біля берегів Канадського архі­пелагу і в протоках між його островами брили льоду спаяні і утворю­ють суцільний крижаний покрив. У центральній частині океану кри­жані брили покривають понад 4/5 акваторії, але вони не спаяні. Між товстим багаторічним льодом і неконсолідованим покривом є зона більш-менш відкритої води, де лід займає бл. 1/10 частини поверхні. Зимою (в лютому) центральні райони Північного Льодовитого океану повністю забиті крижаними торосами, а в периферійних областях фо­рмується суцільний крижаний покрив. У цей час від льоду вільні тіль­ки ділянки біля берегів Ісландії і Норвегії (лід там займає менш ніж 1/10 частини поверхні). Наприкінці літа льодовитість у центральній Арктиці усе ще залишається дуже високою, однак прибережні аква­торії Канади, Аляски і Росії на значних площах майже вільні від льо­ду; суцільний лід зберігається тільки біля берегів північної половини Гренландії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.