ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

ОРГАНІЧНИЙ СВІТ

Хоч у більшості районів Арктики дерев немає, в деяких областях на півночі Скандинавії та Росії (на сході від Білого моря і в Печорському басейні) ростуть соснові, ялинові і березові ліси. Типова тундрова рос­линність складається з різних злаків, осок, лишайників, карликових верб і берез. Арктичне літо коротке, однак на земну поверхню потрапляє ве­лика кількість сонячної радіації, що стимулює і розвиток рослин. Темпе­ратура на поверхні фунту може на 20 °С перевищувати температуру по­вітря. Головна особливість тваринного світу Арктики — обмеженість ви­дового складу і велика кількість особин кожного виду. Чисельність на­земних ссавців зазнає періодичних різких коливань. Рослинні ресурси забезпечують існування великих популяцій північних оленів (у Північ­ній Америці їх називають карібу), багато з яких на зиму мігрують на південь у лісові райони. Чисельність популяцій вівцебиків у деяких ра­йонах дуже зросла (наприклад, на о. Банкс у Канаді). В Арктиці протя­гом року живуть білі ведмеді, які проводять багато часу на дрейфуючих крижинах, зайці, песці, лемінги, білі сови, ворони, тундрові куріпки. У полярних морях водиться багато тюленів, моржів, білух і нарвалів. Ан­тропогенне навантаження на біологічні ресурси було великим вже в до­історичні часи. У сучасну епоху вплив людини на природне середовище має дуже негативні наслідки: так, за перші тридцять років XX ст. чисель­ність карибу в Північній Америці скоротилася з 3 млн до 200 тис. голов. У Північному Сибіру на грані зникнення знаходиться цінний хутровий звір соболь. У багатьох північних районах Канади внаслідок активності пер­шовідкривачів і скупників хутра була майже знищена популяція муску­сного бика. Зрештою вівцебик, північний морський котик і калан були взяті під охорону і вижили, однак морська корова Стеллера винищена повністю.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.