ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

БАРЕНЦЕВЕ МОРЕ

Баренцеве море — окраїнне море Північного Льодовитого океану, між північним берегом Європи і о-вами Шпіцберген, Земля Франца-Йосифа і Нова Земля. Площа 1424 тис. км2. Знаходиться на шельфі; глибина переважно від 360 до 400 м (найбільша — 600 м). Великий о. Колгуєв. Затоки: Порсангер-фіорд, Варангер-фіорд, Кольська та інші. Клімат полярний морський, характеризується тривалою зимою, коротким холодним літом, великою відносною вологістю. Висота при­пливу біля берегів Кольського півострова досягає 3 м. Значний вплив теплих вод Атлантичного океану зумовлює незамерзання південно-західної частини. Солоність води дорівнює 32—35%е. У Баренцеве море впадає р. Печора. У морі нараховується бл. 110 видів риб. Найбільш поширені тріскові, камбалові, бельдюгові, бичкові та інші види. Про­мислове значення мають понад 20 видів риби, у тому числі пікша, сайка, морський окунь, тріска, оселедець, мойва. Море має велике транспортне значення. Найбільші порти: Мурманськ (Російська Фе­дерація), Варде (Норвегія).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.