ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

БІЛЕ МОРЕ

Біле море — внутрішньоматерикове море Північного Льодовитого океану, біля північних берегів Європейської частини Російської Феде­рації. Площа — 90,1 тис. км2. Середня глибина — 67 м, максимальна — 350 м. На півночі сполучається з Баренцевим морем протоками Горло і Воронка. Великі затоки (губи): Мезенська, Двінська, Онезька, Кандалакшська. Великі острови: Соловецькі, Моржовець, Мудьюгський. Со­лоність води складає 24—34,5 ‰. Клімат перехідний від океанічного до материкового, зима тривала і сувора, літо прохолодне і помірно вологе. Взимку покрите льодом, весною лід повністю зникає. Припливи сягають висоти 7—10 м (у Мезенській затоці). У Біле море впадають Північна Двіна, Онега, Мезень. У морі водиться понад 50 видів риб. До найбільш поширених відносяться навага, оселедець, сайка, корюшка, біломорсь­ка тріска, камбала; найбільш цінні — сьомга, кумжа.

Порти: Архангельськ, Онега, Біломорськ, Кандалакша, Кемь, Ме­зень. Поєднується з Балтійським морем Біломорсько-Балтійським ка­налом, з Азовським, Каспійським і Чорним морями — Волго-Балтійсь­ким водним шляхом.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.