ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

КАРСЬКЕ МОРЕ

Карське море — окраїнне море Північного Льодовитого океану, біля берегів Російської Федерації, між островами Нова Земля, Земля Франца-Йосифа і архіпелагом Північна Земля. Площа — 883 тис. км2. Знахо­диться переважно на шельфі. Переважаючі глибини 30—100 м, макси­мальні — 600 м. Багато островів. Берегова лінія дуже звивиста. Великі затоки: Обська губа, Байдарацька губа, Єнісейська, Гіданська і Пясинська затоки. Впадають річки Об, Єнісей, Пясинатощо. Клімат полярний морський. Карське море — одне з найхолодніших морів Росії; тільки поблизу гирл річок влітку температура води вища за 0 °С (до 6 °С). Часто бувають тумани і шторми. Біля берегів Нової Землі нерідко утворюється місцевий ураганний вітер — новоземельський бора. Велику частину року море вкрите льодами. Рибні запаси порівняно небагаті. Водяться омуль, ряпушка, корюшка, навага і сайка. В літню пору в Обській губі, Єнісей­ській і Пясинській затоках концентруються стада білух. Головний порт — Діксон. Морські судна заходять в Єнісей до портів Дудинка та Ігарка.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.