ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

ШПІЦБЕРГЕН

Шпіцберген (давньоруська назва Грумант, норвезька Свальбард) — архіпелаг у Північному Льодовитому океані, територія Норвегії. Площа бл. 62 тис. км2. Населення 3,9 тис. людей (1986). Основні острови: Шпіц­берген (Зах. Шпіцберген), Північно-Східна Земля. Висота до 1712 м (г. Ньютон). Льодовики (загальна площа 35,1 тис. км2), фіорди. Родови­ща кам'яного вугілля. Адміністративний центр — Лонг'їр. Норвезький суверенітет над Шпіцбергеном встановлений міжнародним Паризьким договором 1920 р. (Шпіцбергенський трактат), за яким Шпіцберген ого­лошений нейтральною територією. У 1925 р. Норвегія офіційно оголоси­ла Шпіцберген частиною Норвезького королівства.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.