ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

ЗЕМЛЯ ФРАНЦА-ЙОСИФА

Земля Франца-Йосифа — архіпелаг на півночі Баренцевого моря, те­риторія Російської Федерації. Площа — 16,1 тис. км2. Бл. 190 островів. Поділяється натри частини: східну — з великими островами Земля Вільчека і Греєм-Белл; центральну — з великою кількістю островів; західну — з найбільшим островом архіпелагу Землею Георга (висота до 620 м). Понад 85 % поверхні покрито льодовиками. На островах є полярні стан­ції, геофізична обсерваторія (з 1957 р.) ім. полярника Е.Т. Кренкеля (на о. Хейса). Земля Франца-Йосифа відкрита у 1873 р. австро-угорською експедицією Ю. Пайєра і К. Вайпрехта. Названа на честь імператора Австро-Угорщини Франца-Йосифа І.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.