ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

ПІВНІЧНИЙ МОРСЬКИЙ ШЛЯХ

Північний морський шлях (до поч. XX ст. називався Північно-Східний прохід) — головна судноплавна магістраль Росії в Арктиці. Проходить через моря Північного Льодовитого океану, з'єднує європейські і дале­косхідні порти. Довжина (від Карських Воріт до бухти Провидіння) 5600 км. Північний морський шлях обслуговує порти Арктики і великих річок (ввезення палива, обладнання, продовольства, вивіз лісу, у т. ч. за кордон, тощо).

Основні порти: Ігарка, Дудінка, Діксон, Тіксі, Певек, Провидіння. Тривалість навігації 2—4 місяці (на окремих ділянках навіть більше). Північний морський шлях уперше був пройдений із заходу на схід у 1878—1879 pp. шведською експедицією Н. Норденшельда. Вперше за одну навігацію (1932) Північний морський шлях пройдений експедиці­єю О. Ю. Шмідта на судні «Сибіряков». У 1932 р. створене Головне управ­ління Північного морського шляху, у 1971 р. — Адміністрація Північного морського шляху при Міністерстві морського флоту.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.