ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

МОРСЬКІ БІОРЕСУРСИ

На початку освоєння Арктики її основне багатство складали морські ссавці. Ще у XVI—XVII ст. купці направляли спеціальні експедиції для дослідження північних морів і пошуків проходу на Далекий Схід. Ці до­слідження супроводжувалися відкриттям великих місць скупчення ки­тів у морях Баффіна і Беринговому, а також у районі Шпіцбергену. Якщо тубільці Арктики віками розумно використовували морські біологічні ресурси, то європейці швидко приблизили небезпеку повного знищення популяцій морських котиків і гренландського кита. Виникла також за­гроза винищування популяцій нарвалів і моржів, які стали об'єктами неконтрольованого полювання заради їхніх іклів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.