ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
ОКЕАНИ

ПІВНІЧНИЙ ЛЬОДОВИТИЙ ОКЕАН

МІНЕРАЛЬНІ РЕСУРСИ

За період з XVI до початку XX ст. робилися спроби розробки корис­них копалин Арктики. У 1930-х роках уряд СРСР став використовувати працю в'язнів для розробки мінеральних ресурсів Півночі, приділяючи головну увагу видобутку золота, міді, нікелю, алмазів і апатитів. У наш час ведеться широкомасштабний видобуток вугілля в Печорському ба­сейні. На півночі Західно-Сибірської низовини розробляються величезні запаси нафти і природного газу. Після відкриття нафтогазоносного родо­вища в межах Арктичної низовини на півночі Аляски в 1977 р. були роз­відані родовища нафти і природного газу в Канадській Арктиці і біля берегів Гренландії. Однак освоєння цих ресурсів стримується через ни­зькі ринкові ціни і значні виробничі і природоохоронні витрати. Нафта з північної Аляски перекачується по трубопроводу через всю територію цього штату в порт Валдіз, де вантажиться на танкери для відправки в південні штати. У Скандинавії налагоджений видобуток залізної руди, передусім з родовища біля міста Кіруна у Швеції. Руду перевозять заліз­ницею у норвезький порт Нарвік, а звідти транспортують морем до місця призначення. На Шпіцбергені протягом кількох десятиріч Норвегія і Росія добували вугілля.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.