ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

АФРИКА

АТЛАС

Атлас (Атлаські гори) — гори на північному заході Африки, у межах Марокко, Алжиру і Тунісу. Довжина бл. 2000 км. Складаються з хребтів Тель-Атлас, Високий Атлас, Середній Атлас, Сахарський Атлас, внутрі­шнього плато (Високе плато, Марокканська Месета) і рівнин. Висота до 4165 м (гора Тубкаль). Клімат субтропічний середземноморського типу на півночі і напівпустинний в інших районах. Найбільша кількість опа­дів (1000—1800 мм на рік) випадає на північних і західних схилах хребта Тель-Атлас, в інших місцях — від 300 до 600 мм на рік. Літо сухе, жарке. Середня температура липня бл. 25 °С. Річки Атласу (уеди) мають перева­жно дощове живлення і зимовий паводок, влітку пересихають. На півні­чних схилах — вічнозелені чагарники, кам'яні і пробкові дуби, мішані і хвойні ліси; внутрішні хребти і плато напівпустинні. Серед ссавців збе­реглися мавпи, поширені шакали і дрібні гризуни, а на півдні — гієни, генетти, антилопи. Багато перелітних птахів на озерах, з хижих птахів — орли, яструби. Численні змії, ящірки і варани; водяться черепахи.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.