ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

АФРИКА

ЗАМБЕЗІ

Замбезі — річка в Південній Африці. Довжина 2660 км, площа басейну 1330 тис. км2. Бере початок на плато Лунда. У місцях виходу твердих порід є пороги і водоспади (Сапума, Гоньє, Нгамбве та інші). Ширина Замбезі перед водоспадом Вікторія досягає 1600—1800 м. За 120 км від Мозамбіцької протоки Індійського океану, куди впадає Замбезі, починається дельта (площа бл. 8 тис. км2). У дельті річка роз­діляється на численні рукави і протоки. Середня витрата води поблизу гирла — Ібтис. м3/с. Головні притоки ліворуч — Кафуе, Луангва, Шире. Судноплавна на окремих ділянках; у середній течії — водосховище і велика ГЕС Каріба.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.