ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

АФРИКА

ТАНГАНЬЇКА

Танганьїка — озеро в Африці, у Заїрі, Танзанії, Замбії і Бурунді. Зна­ходиться в тектонічній западині на висоті 773 м. Площа — 34 тис. км2, глибина до 1470 м (друге за глибиною після Байкалу). Озеро живиться атмосферними опадами і водами численних річок. Стік по р. Лукуга в р. Луалаба. На озері бувають великі хвилі, що викликаються південно-східним пасатом. Фауна виключно багата за видовим складом: тільки риб бл. 250 видів, з них бл. 190 видів ендемічні. Водяться бегемоти, кро­кодили, багато водоплавних птахів. Розвинені рибальство (ндагала, ніль­ський окунь, тілапія, протоптерус тощо), судноплавство.

Головні порти: Кігома (Танзанія), Бужумбура (Бурунді), Каліма (Заїр). Озеро було відкрито у 1858 г. Р. Бертоном і Дж. Спіком.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.