ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

АФРИКА

ПУСТЕЛЯ НАМІБ

Наміб— приокеанічна пустеля біля узбережжя Атлантичного оке­ану, в основному в Намібії. Довжина бл. 2100 км, ширина 50—130 км. Поверхня — рівнина, що ступінчасто підіймається вглиб материка до висоти 1000—1200 м. У центрі — піщана (з дюнами висотою до 30— 40 м), на півночі і півдні — переважно щебениста. Під впливом паса­тної інверсії, що посилюється прибережною холодною Бенгельською течією, клімат відрізняється низькими для цих широт температурами повітря (від 12—13 °С до 17—19 °С) і малою кількістю опадів (10— 12 мм на рік в центральній частині). У той же час вологість повітря значна. Часто бувають тумани. Наміб перетинають сухі русла тимча­сових водотоків і pp. Кунене і Оранжева. Пустеля майже позбавлена рослинності.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.