Географія - Великий довідник школяра і студента - 2008

Материки - Географія материків і океанів
Африка
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК БЕРЕГ СКЕЛЕТІВ

Парк Берег Скелетів, розташований у Намібії, простягається на 500 км від річки Кунене на півночі до річки Угаб на півдні. Його площа складає бл. 16 тис. км2. Часто бувають густі тумани над узбережжям і холодні морські бризи, що породжуються холодною Бенгельською течією. Завдяки цим кліматичним умовам екосистема Берега Скелетів унікальна.

Пейзаж Берега Скелетів різноманітний — від захоплюючих безкрайніх дюн до гірських хребтів і суворих каньйонів, стіни яких забарвлені всіма кольорами вулканічних порід. Схили гір вражають різноманітністю ксерофітів — рослин, які виживають тут завдяки особливому пристосуванню до умов місцевого ландшафту. Яскравим прикладом є рослина «слонова нога» (Adenia pechuelii), яка вкорінюється в гірських ущелинах. На рівнинах і західних схилах гір можна знайти понад 100 різновидів лишайників.

На рівнинах водяться антилопи гемсбок і спрингбок, шакали, страуси, коричневі гієни, а по пересохлих руслах річок бродять слони і чорні носороги. Особливо цікаві глиняні замки Хоарусиба, солончакові западини біля Агатової гори і колонія морських котиків біля мису Фріо. Кістяки кораблів, розкидані на узбережжі, свідчать про корабельні аварії, що трапилися біля цих пустинних берегів. Північна частина Берега Скелетів — концесіонна територія і відкрита тільки для туристів, що прилітають на сафарі літаками. Південна частина, між річками Угаб і Хоаніб, відкрита для усіх відвідувачів.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити