ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

АВСТРАЛІЯ

ВЕЛИКА ПІЩАНА ПУСТЕЛЯ

Велика Піщана пустеля — пустеля на північному заході Австралії. Площа 360 тис. км2. Середня висота 400—500 м, протяжність — понад 1300 км від узбережжя Індійського океану на заході до хребтів Макдоннелл і Петерман на сході. Переважають грядові піски (середня висота гряд до 15 м), розділені глинисто-солончаковими рівнинами. Це — одне з найбільш жарких місць материка (середня літня температура до 30 °С). Опадів від 250 мм на рік на півдні до 450 мм на рік на півночі. Визначною пам'яткою Великої Піщаної пустелі є «найбільший моноліт у світі» — гора Айєрс-Рок, розташована в південно-східній частині. Вона підно­ситься над рівниною на 350 м, а її окружність досягає 8 км. Рослинність: дернистий злак спініфекс, акації і низькорослі евкаліпти. На території пустелі — національний парк Рудалп-Рівер.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.