ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

КОРДИЛЬЄРИ

Кордильєри Північної Америки — північна частина гірської системи Кордильєр, що займає бл. 1/3 площі Північної Америки. Довжина понад 9 тис. км; максимальна ширина від 800 км (у Канаді) до 1600 км (в США). Виділяються 3 довгі орографічні пояси: східний, або пояс Скелястих гір (г. Елберт, 4399 м); західний, або Тихоокеанський пояс, що включає най­більш високі хребти; внутрішній пояс — високе плато і гірські масиви, розділені глибокими тектонічними депресіями. Льодовики (загальна пло­ща зледеніння бл. 67 тис. км2). На схилах — витоки pp. Міссурі, Юкон, Колумбія, Колорадо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.