ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

КАНЬЙОН

Каньйон — глибока річкова долина з крутими прямовисними або сту­пінчастими схилами. Термін походить від іспанського сап (труба, ущели­на). Каньйони схожі на ущелини, але більші за розмірами. Вони форму­ються внаслідок активної ерозійної діяльності річок, головним чином у семіаридних районах, де поверхнева ерозія і обвали не руйнують вертика­льних стін долини. Найбільш відомий і один з найбільших у світі — Вели­кий Каньйон Колорадо (шт. Арізона, США) глибиною до 1800 м. Його стіни являють собою серію уступів, у яких оголюються різнокольорові по­роди. Зустрічаються і підводні каньйони. Підводні каньйони приурочені до шельфів і часто служать продовженням наземних долин великих річок, наприклад р. Гудзон (шт. Нью-Йорк) в СШАі р. Конго (Заїр) в Африці.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.