ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

ОЗЕРО НІКАРАГУА

Нікарагуа — найбільше озеро Центральної Америки, у Нікарагуа. Пло­ща 8430 км2, глибина до 70 м, довжина 167 км, ширина до 71 км. Стік по p. Сан-Хуан у Карибське море. У західній частині озера постійно дують пасатні вітри, часто бувають бурі. Східна частина захищена горами, тут завжди спокійно. Хоч вода в озері прісна, тут водяться морські тварини — акули. Очевидно, колись озеро було морською затокою. Посеред озера знаходиться бл. 300 островів, більшість з яких вулканічного походження. На одному з островів вулкан Ометепе, кратер якого заповнений водою.

Відкрите іспанським конкістадором X. Гонсалесом Авілою в 1523 р.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.