ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ПІВНІЧНА АМЕРИКА

ЙОСЕМІТСЬКА РІВНИНА

Йосемітськарівнина — долина р. Йосеміті-Крік, на західному схилі хребта Сьєрра-Невада (США, шт. Каліфорнія), в Йосемітському націо­нальному парку. Довжина бл. 11 км, ширина 800—1600 м, глибина до 1500 м. Це перший ландшафт, що охороняється в США (з 1864 р.) і пер­ший у світі (разом з Йєллоустоном) національний парк (з 1872 р.). Серед великої кількості визначних пам'яток долини особливо виділяються ве­личезні гранітні моноліти з прямовисними стінами. На річці — найви­щий у Північній Америці водоспад Аппер-Йосеміті (висота 436 м). Фло­ра представлена рослинністю 5 біогеографічних областей континенту. Тут ростуть хвойні ліси, знаходяться три гаї секвої. Водиться бл. 80 видів ссавців (ведмідь барібал, колумбійський чорнохвостий олень, койот, бі­лка, бурундук), 200 видів птахів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.