ГЕОГРАФІЯ
ЗЕМЛЯ В КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІ

ЧАС І ДОВГОТА МІСЦЕВОСТІ

Місцевий час будь-якої точки на Землі залежить від її довготи. Якщо рухатися на захід від початкового меридіана, місцевий час буде відстава ти від всесвітнього на 1 год кожні 15° довготи. Кратність, що дорівнює 15°, пояснюється просто: Сонце «обходить» Землю, описуючи повне коло (360°), за 24 год, тобто кутова швидкість його руху по небосхилу стано вить 15° за годину. Таким чином, якщо на Гринвіцькому меридіані (дов гота 0°) 6 год вечора, то на 75° зах. д. місцевий час буде 1 год дня, на 120° зах. д. — 10 год ранку, а на 45° сх. д. — 9 год вечора. Значення довготи для пункту, що знаходиться на заході від Гринвіча, можна обчислити, якщо відняти значення місцевого сонячного часу, визначене астрономічними спостереженнями, від значення всесвітнього часу, отриманого за радіо сигналами точного часу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.