ГЕОГРАФІЯ
ЗЕМЛЯ В КОСМІЧНОМУ ПРОСТОРІ

ЧАСОВІ ПОЯСИ

Щоб не вводити місцевий час для кожного градуса (або кожної хвилини) широти, поверхня Землі була умовно поділена на 24 часових пояси. При переході з одного часового поясу в інший значення хви лин і секунд (часу) зберігаються, змінюється лише значення годин. Існують деякі райони, в яких місцевий час відрізняється від всесвіт нього не тільки на цілу кількість годин, але ще додатково на 30, 40 або 45 хв. Правда, такі часові зони не є стандартними часовими поясами. На Північному і Південному полюсах меридіани сходяться в одній точці, і тому там поняття часових поясів втрачає значення. Традицій но вважається, що час на полюсах відповідає всесвітньому. Теорети чно всі часові пояси земної кулі повинні обмежуватися прямими ліні ями, що проходять на 7,5° за схід і на захід від середнього меридіана кожного поясу, однак фактично для збереження єдиного часу всередині однієї і тієї ж адміністративної або природної одиниці їхні межі часто зміщені відносно загальноприйнятих.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.