ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ЄВРАЗІЯ

СКАНДИНАВСЬКИЙ ПІВОСТРІВ

Скандинавський півострів — найбільший у Європі. Його довжина ста­новить бл. 1900 км, ширина до 800 км, площа бл. 800 тис. км2. Омиваєть­ся Баренцевим, Норвезьким, Північним і Балтійським морями. Західні і північні береги круті, високі, інтенсивно розчленовані фіордами (найбі­льший Согне-Фіорд, довжина його 220 км, максимальна глибина — 1200 м); південні і східні береги — низькі, скелясті, часто шхерного типу. Велику частину п-ова займають Скандинавські гори (вершини досяга­ють у висоту 2500 м), на сході — плоскогір'я Норланд, Середньошведська низовина, на півдні — височина Смоланд. Густа мережа порожистих багатоводних річок, численні озера (Венерн, Меларен, Веттерн). На пів­ночі — тундра, тайгові ліси, на півдні — мішані і широколисті ліси, на заході — вересові луги. На Скандинавському п-ові розташовані Швеція, Норвегія, північно-західна частина Фінляндії.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.