Географія - Великий довідник школяра і студента - 2008

Материки - Географія материків і океанів
Євразія
ІНДОКИТАЙ

Індокитай — півострів на південному сході Азії. Площа 2088 тис. км2 (один з найбільших у світі). Омивається на заході Бенгальською затокою, Андаманським морем, Малаккською протокою, на півдні і сході Південно-Китайським морем і його затоками. Південний край Індокитаю — п-ів Малакка. На Індокитаї повністю або частково розташовані В’єтнам, Лаос, Камбоджа, Таїланд, Малайзія, Бангладеш, М’янма. Хребти і нагір’я (Араканські і Аннамські гори, Шанське нагір’я) розділені низовинами (Іравадійська, Менамська, Камбоджійська) і плато (Корат). Клімат мусонний; опадів на більшій частині Індокитаю 1000— 2000 мм на рік.

Основні річки — Іраваді, Салуїн, Міна-Чао-Прая, Меконг. Вічнозелені вологі тропічні ліси, сухі рідколісся і савани. Найбільші родовища олова і вольфраму. Основна сільськогосподарська культура — рис, на п-ові Малакка — плантації каучуконосів.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити