Географія - Великий довідник школяра і студента - 2008

Материки - Географія материків і океанів
Євразія
ІНДОСТАН

Індостан — півострів на півдні Азії, головним чином в Індії. Площа бл. 2 млн км2 (один з найбільших у світі). Омивається Аравійським морем (на заході) і Бенгальською затокою (на сході). Поверхня зайнята Деканським плоскогір’ям (висота 300—900 м), яке оточене горами Західні і Східні Гати. На півдні — масиви Анаймалай (висота до 2698 м), Нілгирі, Кардамонові гори; вздовж узбережжя — алювіальні низовини. Клімат мусонний, з дощовим літом, опадів від 500 мм (у внутрішніх районах) до 3000 мм (на зовнішніх схилах Західних Гат) на рік.

Основні річки — Нарбада, Тапті, Маханаді, Годаварі, Крішна. На зовнішніх схилах Західних і Східних Гат — вологі вічнозелені і листопадні ліси, у внутрішніх районах — рослинність типу саван, у дельтах річок — мангрові ліси. Значна частина Індостану оброблена (просяні, рис, пшениця, бавовник). Родовища руд заліза, марганцю.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити