Географія - Великий довідник школяра і студента - 2008

Материки - Географія материків і океанів
Євразія
ГОБІ

Гобі — смуга пустель і напівпустель на півдні і південному сході Монголії і в прилеглих районах Китаю. Вона простяглася із заходу на схід на 1750 км при ширині 600 км. У цих межах розрізнюють Гашунську, Джунгарську і Заалтайську Гобі на заході і Східну, або Монгольську, Гобі в центральній і східній частинах. Площа понад 1000 тис. км2. Переважають рівнини висотою 900—1200 м.

Клімат різко континентальний (коливання температур від -40 °С в січні до +45 °С в липні), опадів менше за 200 мм на рік.

Розріджена рослинність. У складі флори провідне місце займають представники сімейства лободових, складноцвіті, або айстрові, злаки і бобові.

Фауна нечисленна за видовим складом; зустрічаються двогорбий верблюд, тушканчики, земляні зайці, пісчанки, джейран, монгольський кулан. Серед птахів — жайворонки, монгольські пустинні сойки, саксаульний горобець, пустинна славка, канюк, беркут. У Монголії — Гобійський національний парк.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити