ГЕОГРАФІЯ
ГЕОГРАФІЯ МАТЕРИКІВ І ОКЕАНІВ
МАТЕРИКИ

ЄВРАЗІЯ

ДЖОМОЛУНГМА

Джомолунгма (Еверест, Сагарматха) — найвища вершина на Землі, у Великих Гімалаях, на кордоні Непалу і Китаю (за різними даними, від 8846 до 8848 м).

Льодовики. Уперше підкорена шерпом Н. Тенцінгом і новозеланд­цем Е. Хілларі 29 травня 1953 p.; серед жінок першість належить японсь­кій альпіністці Ю. Табей (1976). У травні 1982 р. 11 учасників радянської експедиції альпіністів підкорили Джомолунгму, піднявшись найсклад­нішим південно-західним схилом, причому два сходження були викона­ні вночі. Джомолунгма частково входить до складу національного парку Сагарматха (Непал).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.